GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 11922312
*
nr 1192 2312
Väggrelief
Oidentifierad konstnär. Keramik, signerad, Modell. Motivet: 32x30 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 18:34:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 15:31:58
1
100 kr
2/7 17:53:18
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Gripsholmsmodell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik modell reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:56
*
Väggrelief
nr 1192 2312
Väggrelief
Oidentifierad konstnär. Keramik, signerad, Modell. Motivet: 32x30 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 15:31:58 | 1 | 100 kr |
2/7 17:53:18 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Gripsholmsmodell
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Gripsholmsmodell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik modell reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:56